Nëntë arsyet përse duhet të bëni më shumë seks

Përveç arsyeve të qarta për të cilat njerëzit bëjnë seks – dashuri, kënaqësi – krijimi i një fëmije – shkenca tregon se seksi sjell...

Një portokall në ditë për të zvogëluar problemin me shikimin

Sipas një studimi të fundit nga profesori Bamini Gopinath, i Universitetit të Sidnejt, thuhet se flavonoidet e portokallit janë antioksidantë të fuqishëm që mbrojnë...

Nëntë simptomat e diabetit që ndoshta nuk i dinit

Simptomat e diabetit janë të gjitha rreptësisht të varura nga dukuria e hiperglikemisë dhe shpesh kanë efekte të mëdha negative për organizmin. “Ndërhyrja në kohë...

Sa e rëndësishme është t’i zbathni këpucët sa më parë kur...

Nuk është shumë dramatike të kërkoni nga dikush t’i zbathë këpucët kur të hyjë në shtëpi. Varësisht nga situata, kjo është një kërkesë krejtësisht...

U deshën plot 490 orë punë dhe 90 karatë diamante për...

Si ylli i një prej filmave më të pritur të verës, Wu zuri qendrën e vëmendjes si aktorja kryesore dhe veshjet e zgjedhura e...

Ditë të nxehta na presin, kështu mund të mbroheni nga temperaturat...

Ekspozimi në diell për një kohë të gjatë ndikon në dehidratim të organizmit përcjellë me ngërçe, vjellje, çrregullime diarreje, skuqje dhe djegie të lëkurës...

Këshilla për ta shmangur xhelozinë e partnerit

Mos reagoni në publik Mos dyshoni direkt, por mundohuni që të jeni pozitivë. Nëse nuk ju përgjigjet në telefon, mos mendoni direkt tradhtinë, ndoshta i...

Përzieni uthullin e mollës me sodë buke dhe do të mahniteni...

Këto dy produkte janë tepër efikase, kushtojnë pak dhe gjenden lehtë në çdo dyqan ushqimor. Uthullën dhe sodën e bukës mund ta përdorni për të...

Birra dhe vera mund të kenë impakt pozitiv në shëndetin tuaj

Mirëpo nganjëherë, nëse i shikojmë me kujdes këto produkte, e kuptojmë se këto gjëra nuk janë edhe aq të këqija sa mund ta mendojmë. Në...

Kjo është mosha kur femrat nuk rrinë dot pa seks

Zbulime të shumta kanë dalë në përfundimin se femrat janë shumë më të interesuara për seks, në të 30-tat dhe 40-tat e tyre. Edhe pse...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus