Erald Uzuni, 26 vjeç dhe Klodian Vladi 21 vjeç, kanë mbetur të vdekur. Ndërsa, Mario Uzuni 18 vjeç, djali i xhaxhait i  Erald Uzunit, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Makina me të cilën lëviznin 4 të rinjtë ka dalë nga rruga. Dyshimet e para janë se, drejtuesi i mjetit Erald Uzuni, ka humbur kontrollin e makinës që ka bërë saltro disa herë para se të përfundonte në një arrë anë rruge.

Policia bëri me dije se “rreth orës 19:58, është marrë njoftim se në autostradën Milot-Fushë Krujë, një mjet tip Volksëagen me targa AA 744 NJ, ka dalë nga rruga”.

“Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit si dhe 3 pasagjerët të cilët janë dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë, ku drejtuesi i mjetit shtetasi E.U. (Erald Uzuni) 26 vjeç, banues në Tiranë dhe njëri nga pasagjerët shtetasi K.V. (Klodian Vladi) 21 vjeç, banues në Tiranë, kanë ndërruar jetë në spital.

Ndërsa 2 pasagjerët e tjerë, shtetasit M.U. (Mario Uzuni) 18 vjeç banues në Tiranë dhe shtetasi A.C. 23 vjeç, ndodhën nën kujdesin mjekësor. M.U. (Mario Uzuni) ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, kurse A.C. është jashtë rrezikut për jetën”, njoftoi Policia.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here