Ajo ka thirrur SHBA-në dhe Bashkimin Evropian që të ndikojnë në Prishtinën zyrtare, që sipas saj të tregojë seriozitet, të implementojë marrëveshjet e arritura në Bruksel dhe të jetë një partner me të cilin bisedohet, shkruan Tanjug, përcjell Klan Kosova.

“Është fondamentale që kur në diçka që negociohet dhe nënshkruhet, të implementohet”, ka thënë Bërnabiq.

“Është e pakuptimtë që të flitet për çështje të tjera, pa u bërë këto”.

Komentet rreth dialogut me Kosovën, Bërnabiq i ka bërë në një takim që kanë mbajtur sot në Serbi, ku është diskutuar për sundimin e ligjit atje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here