Këngëtarja Dua Lipa vitin 2018 e ka nisur me shumë arritje në karrierë. Ajo dje lansoi këngën e re ‘IDGAF’ e cila ende pa kaluar 24 orë që nga publikimi, ka kaluar shifrën e miliona klikimeve në Youtube, shkruan lajmi.net

E ndërsa tani, këngëtarja u nominua pesë herë në eventin e njohur ‘Brit Award 2018’.

‘Mastercard British Album of the Year’, ‘British Breakthroug Act’, ‘British Female’, ‘British Single’ dhe ‘British Video’ janë kategoritë ku ajo u nominua.

E padyshim që janë votat e publikut që do ta bëjnë Duan fituese në një nga kategoritë, edhe pse meriton që të fitojë në të gjitha./Lajmi.net/

screenshot_1qweqwe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here