da4096d9-ec0b-4ad7-9fbe-b85b52e7e86f-1027-0000015afc0fbb11

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur për aspiratat e ekipit në sezonin e ri.

“Do të jetë një gabim i madh të mendosh se ‘okay, tani kemi fituar Premier League, dhe do të fokusohemi te Champions League.’ Gabim i madh”, deklaroi Guardiola, përcjellë “Lajmi.net”.

“Të jem jashtë Champions League dhe të fitoj sërish Premier League, më thoni ku të firmos që tani”.

“Padyshim që do të jetë një objektiv edhe Champions, patjetër që do të luftojmë. Por në atë kompeticion duhet të luash në Anfield, Barcelonë, Madrid, Munich, Torino”, shtoi ai. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here