Megjithatë, ka disa arsye vërtet të zgjuara për të ngrënë rregullisht këto fruta të vogël.

Hurmet përmbajnë shumë lëndë ushqyese, duke përfshirë edhe shtatë vitamina të ndryshme dhe minerale – për shembull, vitaminë C, vitaminë A, disa vitamina B, kalcium dhe hekur, transmeton lajmi.net.

Dhe këtu janë disa arsye përse duhet të hani më shumë hurme!
1. Më shumë energji
2. Kundër aterosklerozës
3. Fuqizon mëlçinë
4. Përmirëson shikimin
5. Tretje më të mirë
6. Ndihmon kundër dhimbjes
7. Gjumë më të bukur. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here