Gianluigi Buffon ka konfirmuar largimin nga Juventus, pas këtij sezoni.

Portieri legjendar ka vendosur ta përfundojë aventurën me “Bianconerët”.

Në vend të tij, kapiten i ri i Juventusit, do të jetë Giorgio Chiellini, përcjell “lajmi.net”.

Giorgio Chiellini është futbollist ideal për të qenë kapiten i Juventusit. I uroj shumë fat, dashuri dhe tituj”, deklaroi Buffon. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here