Edin Dzeko mund të largohet nga Roma, pas përfundimit të këtij sezoni.

E përditshmja sportive italiane “Tuttosport” shkruan se sulmuesi boshnjak është objektiv i madh i Milanit.

“Rossonerët” dëshirojnë blerjen e Dzekos, gjatë verës së ardhshme, përcjell “lajmi.net”.

Dzeko është duke kaluar një periudhë të formës jo ideale te Roma dhe kjo ka zgjuar spekulime se mund të largohet nga Stadio Olimpico, pas përfundimit të këtij sezoni. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here