Vetëvendosje, që kishte 32 deputetë, pjesa e pakënaqur që janë 13 deputetë, kanë bërë kërkesë për ndarje nga kjo parti, e që rrjedhimisht partia e Albin Kurtit mbetet me 19 deputetë, raporton lajmi.net.

E LDK-ja ka 27 deputetë momentalisht, me Mimoza Kusarin dhe Ilir Dedën që funksionojnë në kuadër të grupit parlamentar të kësaj partie.

Partia e Albin Kurtit do të renditet e treta, pas PDK-së që ka 23 deputetë aktualisht./Lajmi.net/

Lexoni edhe:

Donika Kadaj sot u rikthye në “gjirin” e Haradinajt, por dy muaj më herët kërkoi dorëheqjen e tij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here