Duke folur për të dorëhequrit e VV-së, ai ka thënë se me largimin nga VV-ja, jo që kanë shpëtuar ata, por edhe rinia nga indoktrinimi.

“Ju nuk keni faj qe i besuat një partie siç eshte Vetëvendosje sepse ata kane ditur mirë te luajn me ndjenjat dhe emocionet e juaja,por konsideroj se me shpartallimin e saj nuk keni shpetuar vetem ju, por ka shpetuar rinia nga indoktrinimi ashtu siç ka shpëtuar Kosova nga instalimi i mundshëm i rrymave ekstremiste në qeverisje”, ka shkruar Muhaxheri në Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here