Kur rrini ulur keq do të thotë që muskujt dhe nyjet tuaja nuk funksionojnë gjatë gjithë kohës, transmeton Klan Kosova.

Kjo mund të ju shkaktojë probleme serioze si: dhimbje koke, dhimbje të muskujve, problem me frymëmarrjen dhe me tretjen.

Më poshtë janë disa nga këshillat:

Ecni zbathur dhe vishni këpucë të rehatshme

Shtoni kalcium në dietën tuaj

Merrni vitaminë D

Largoni kilogramët e tepërt
Image result for hiqni kilogramet

Mos rrini gjithmonë në të njëjtin pozicion

Bëni ushtrime

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here