Tani ai do të përgatitet për të stërvitur lojtarë si Ronaldo, Ramos, ndër të tjerë, edhe Gareth Bale.

Dhe pas emërimit të tij si trajneri i ri i Real Madrid, ka dalë në skenë një deklaratë spanjollit drejtuar pikërisht Gareth Bale, shkruan telesport.

Në vitin 2015, ai raportohet të ketë thënë: “Një lojtar te Real Madrid duhet të japë gjithmonë 100%. Nëse nuk e bën, atëherë më mirë të largohet. La Liga është komplet ndryshe nga Premier League.

“Një lojtar si ai nuk do të luante kurrë në ekipin tim.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here