Gazetari rus i kanalit RT filmoi një detaj të pazakontë të shtunën, në “zonën neutrale” midis ushtrisë izraelite dhe demonstruesve palestinezë, kur një gjyshe po përpiqej të ndalonte përplasjen mes dy palëve.

Kjo gjyshe është parë duke u përpjekur të bindë palët armiqësore që të mos përdorin forcën, duke ecur herë te pala izraelite e herë te pala palestineze, duke i lutur që t’i japin fund konfliktit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here