Skuadra mbretërore ka rritur dominimin në Evropë duke e fituar Ligën e Kampionëve për të tretin vit më radhë, dhe për të 13-tën herë në histori të klubit.

Real Madrid në finalen e zhvilluar në Kiev ka mposhtur Liverpoolin 3:1.

Bale me dy gola dhe Benzema me një, shënuan për fitoren e Realit.

Mane shënoi golin e vetëm për Liverpoolin.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë finale i gjeni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here