Është skuadra e Villarrealit që ka mposhtur kampionët e La Ligas në ‘Santiago Bernabeu’ me rezultat minimal 0-1.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 88’, nga Fornlas, pas një kundërsulmi të shpejtë të nisur nga Villarreal.

Kjo është ndeshja e tretë radhazi që Reali nuk fiton në La Liga, dhe më këtë humbje numëron 32 pikë, duke u renditur në vendin e katërt./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here