Roma është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”, përcjellë “Lajmi.net”.

Italianët fituan me rezultat minimal 1:0.

Vlera e golit si mysafir në humbjen 2:1 në Ukrainë, kualifikoi ekipin kryeqytetas.

Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Edin Dzeko. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here