Portugezi ka arritur të udhëheq Real Madridin drejtë një titulli tjetër historik në Ligën e Kampionëve, ku në Kiev mposhtën 3:1 Liverpoolin.

Ky titull i Ligës së Kampionëve i fituar në Kiev, ishte i pesti personal për Ronaldon.

33 vjeçari numëron një titull me Manchester United dhe katër me Real Madridin në këtë garë.

Vlen të ceket se ai tani është barazuar me tri skuadra të mëdha që kanë fituar nga pesë tituj, Barcelonënn, Bayern Munich dhe Liverpool./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here