Triumfi i Real Madridit në finalen kundër Liverpoolit, i ka mundësuar portugezit një tjetër titull në Ligën e Kampionëve.

Vetëm Real Madrid (13) dhe Milan (7) kanë më shumë tituj se Ronaldo.

Kjo ka bërë që portugezi me shaka të kërkojë edhe ndërrimin e emrit të Ligës së Kampionëve.

Ai ka kërkuar që Liga e Kampionëve të quhet “CR7 Champions”./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here