Rummenigge ka deklaruar se interesimi i Realit për polakun do të ishte i pakuptimtë, pasi ai ka edhe tre vite e gjysmë kontratë me kampionin e Gjermanisë dhe mund ta vazhdojë atë edhe për më shumë vite të tjera.

“Mund ta imagjinoj se Real Madrid janë të interesuar për Lewandowskin, por prapë është e pakuptimtë”, tha ai.

“Ai e ka kontratë me Bayernin edhe për tre vite e gjysmë, mund ta imagjinoj gjithashtu se Robert do të qëndrojë edhe më gjatë”, shtoi Rummenigge.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here