Kështu ka thënë ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq pas një takimi me shefin e Sektorit për Marrëdhënie Bilaterale në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Austrisë, Aleksander Marshik.

Gjatë diskutimit u tha se rëndësia e stabilitetit dhe bashkëpunimit rajonal, përcjellë lajmi.net.

Bashkëbiseduesit theksuan veçanërisht se dialogu midis dy vendeve është në një nivel të lartë si dhe ka një trend të vazhdueshëm përmirësimi.

Daçiq ka theksuar se roli i SHBA-ve është konstruktiv dhe kjo fuqi është duke i bërë presion Prishtinës për disa çështje.

Ai ka shtuar se formati i dialogut nuk duhet ndryshuar./Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here