Barcelona është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Pas barazimit 1:1 me Chelsean në Londër, Barca fitoi thellë në shtëpi.

Skuadra e Ernesto Valverdes triumfoi pastër, 3:0.

Golat u shënua nga Lionel Messi (2) dhe Ousmane Dembele.

Merr fund këtu aventura e Chelseat në Champions këtë sezon, derisa Barca vazhdon si një nga favoritet kryesore. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here