Këngëtarja e njohur e muzikës folklorike dhe popullore Shkurte Fejza, këto ditë feston 40 vjetorin e daljes në skenë. Shkurta, njihet për një karrierë të pasur dhe këngë me tema patriotike.Ajo, konsiderohet zonja e muzikës kosovare dhe shqiptare në përgjithësi.

Është e rrallë se si Shkurte Fejza për 40 vite ka qenë gjithmonë aktive dhe nuk ka marrë asnjëherë ‘’pushim’’ nga dalja në skenë.

Këngëtarja e njohur këtë përvjetor do ta festoj me familjar miq dhe media.

Pjesë të veçantë në këtë mbrëmje do të ketë edhe Shyhrete Behluli, bashkëudhëtarja e Shkurtes përgjatë këtyre viteve. [kilabel type=”info”]Indeksonline[/kilabel]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here