Thaçi ka takuar Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Brenda pak minutave pritet të fillojë sesioni i parë i këtij samitit. Ky Samit po konsiderohet historik për shtetet e Ballkanit Perëndimorë dhe perspektiven e tyre evropiane./Lajmi.net/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here