Mirëpo, zyra për informim e presidentit serb, ka bërë të ditur sot se gjatë vizitës në Kosovës, të shtunën dhe të dielën, Vuçiqi do të të vendosë kurora lulesh në vendin ku u vra lideri i SDP-së, Oliver Ivanoviq, transmeton lajmi.net.

Kujtojmë, se nga liderët serbë  ka pasur deklarata të aspra në drejtim të Kosovës për vrasjen e Ivanoviqit. Gjithashtu, është kërkuar nga ana e Serbisë që të përfshihet në hetimin e vrasjes së Ivanoviqit, mirëpo një gjë e tillë është refuzuar kategorikisht nga ana e Kosovës. /Lajmi.net/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here