Xiaom Redmi 6 ka një ekran 5.45 inç me një rezolucion prej 720 x 1440 piksel. Procesori tetë-core MediaTek Helio P22 me një frekuencë prej dy gigahertz siguron fuqi kompjuterike. Bateri prej 3000 mAh. Pajisja vjen me tre gigabajt RAM dhe 32 gigabajt memorie ose katër gigabajt RAM dhe 64 gigabajt memorie.

Versioni më i lirë do të jetë në Kinë për 799 juan (rreth 105 euro), më të shtrenjta për 999 juan (rreth 132 euro) të ofruara. Kamera e dyfishtë kryesore zgjidh me dymbëdhjetë dhe pesë megapikselë, kamera e përparme me pesë megapikselë. Redmi 6 gjithashtu përmban njohjen e fytyrës që hap pajisjet.

Redmi 6A vjen pak a shumë i njëjtë si Redmi 6, por ka hardware disi më të dobët . Ekrani është identik, por Helio A22 CPU sjell vetëm katër cores, me frekuencë të njëjtë . Kujtesa reduktohet në dy gigabajt , hapësira e ruajtjes llogaritet në 16 gigabajt , por mund të zgjerohet edhe me mikro SD. Kamera kryesore vjen në një version të thjeshtë me 13 megapiksel, kamera e përparme ka një sensor me pesë megapikselë. Ekziston edhe njohja e fytyrës, por jo një sensor gjurmë gishtash. Redmi 6A kushton 599 juanë në Kinë (rreth 79 euro).

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here