Anthony Joshua kërkon të rrëmbejë një tjetër titull  kampion bote dhe sot, përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka konfirmuar se më 31 mars do të përballet me neo-zelandezin Joseph Parker.

Kjo përballje mes dy kampionëve të botës, të dy të pamposhtur në ring, do të zhvillohet në “Principality Stadium” të Kardifit.

Boksieri britanik është kampion bote në peshat e rënda në kategoritë IBO, IBF dhe WBA, ndërsa rivali i tij mban titullin e kategorisë WBO.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here