Vajza, e dini se çfarë mendojnë vërtet gjinekologët kur ju vizitojnë

Por mos u mërzisni nuk është nevoja të shqetësoni për të dashurat ose bashkëshortet sepse është një punë që vetëm ata mund ta bëjnë. “Të...

Çfarë duhet të bëni kur nuk e dini se çfarë dëshironi...

Edhe disa nga njerëzit më të suksesshëm, vonë e kanë kuptuar se çfarë duan të bëjnë me jetët e tyre. Telegrafi i sjell disa këshilla,...

Peshkaqeni i bllokuar ndërmjet gurëve, u shpëtua nga një adoleshente e...

  Meqenëse valët ia pamundësonin lëvizjen normale, 15-vjeçarja e guximshme, e kapi dhe e dërgoi në ujë më të thellë. Intervenimi saj ishte mjaft i vështirë,...

I dyshuari provoi të fshihej nga policia, duke u fshehur në...

“Të rriturit që luajnë fshehtas, nuk kanë aftësi dhe japin rezultate të dobëta”,  shkruan përbri fotografisë së postuar në Facebook. Fshehja brenda makinës për tharjen...

Gjeniu 11-vjeçar i sapodiplomuar: ëndrra ime, t’u vërtetojë njerëzve ekzistencën e...

  “Jam plotësisht i magjepsur me këtë djalë dhe me punën e tij”, tha Dr. Tonjua Williams, President i Universitetit. “Ky djalë është shumë i shkëlqyer.” Djaloshi...

Djaloshi provon trikun magjik, por e pëson keq

Por, triku magjik i djaloshit nuk shkoi siç e mendoi ai, pasi në fund pati rezultat qesharak. Ai mbulohet me batanije në tentim për t’u...

Pasi ta shihni këtë, s’do të flini më me këmbë jashtë...

Videoja qesharake ka marrë më shumë se 11 milionë shikime, prej se është publikuar në rrjetin social. Pasi ta shihni këtë, s’do të flini më...

E pabesueshme, por e vërtetë: Humbni pesë kg peshë, por që...

Krijimi i pasqyrës mendore është teknika të cilën sportistët profesionistë tashmë e përdorin, tani edhe ju mund ta mësoni, transmeton Telegrafi. Doktor Michael Mosley dhe...

Vogëlushi vendosi t’i lajë enët, ajo që bëri pastaj mahiniti të...

Videoja shfaq një vogëlush duke larë enët, por larja e enëve nuk është ajo që i ka mahnitur njerëzit. Vogëlushi duket se është mjeshtër i...

Facebook merr vendim të fshijë postimet

Politikat e reja të platformës do të heqin çdo tekst apo imazh që është krijuar me qëllim që të nxisë dëmin fizik. Facebook do të...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus