Palmer në Shkup: Votimi i ndryshimeve kushtetuese, kthesë historike për Maqedoninë

Zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane, Matthew Palmer, e ka quajtur “kthesë historike” vendimin e deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë për të...

Pjesë e një organizate kriminale në Itali, arrestohet 54-vjeçari në Kavajë

Policia e Kavajës ka arrestuar një 54-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në pranga ka përfunduar Liman Beu, pasi akuzohet nga drejtësia italiane për...

Kina hap urën më të gjatë në botë mbi det

Përfshirë edhe rrugët anësore, ura ka një gjatësi prej 55 kilometrave dhe lidh Hong Kong-un me Macau dhe më pas qytetin Zhuhai, shkruan BBC. Kjo...

Haziri: Pa ndryshuar mendim për Rugovën, VV ta harrojë partneritetin me...

Haziri ka thënë se partia e Albin Kurtit duhet ta harrojë partneritetin me LDK-në, pa ndryshuar mendim për ish-presidentin Ibrahim Rugova. “Për lidershipin e Vetëvendosjes,...

Projektligji për pushimin e lehonisë nuk është shumë i qartë

Por organizata të ndryshme të shoqërisë civile vlerësojnë se projektligji në fjalë ka mangësi të mëdha dhe dyshojnë se do të ketë vështirësi në...

Pse Maqedonia së shpejti do të ‘zhduket’ nga harta?

Vendi i ri do të quhet Republika e Maqedonisë Veriore në një përpjekje për të qetësuar Greqinë, e cila ka bllokuar rrugën e saj...

Haziri për arrestimin e zëvendësministrit Cena: Politika të jetë gardian i...

Thotë se Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj nuk është imune ndaj krimit dhe korrupsionit. Për këtë ai ka përmendur një varg arsyesh. “Politika duhet me...

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë

Po ashtu, kompania e distribuimit të rrymës ka treguar edhe arsyet dhe kohëzgjatjen e ndërprerjes së energjisë elektrike. Ky është orari sipas rajoneve të vendit. Prishtinë Ndërprerje...

Prishtina përsëri në mesin e 10 qyteteve me ajrin më të...

Ndërsa po afrohet mesnata, Prishtina gjindet në 10 vendet e para me ndotjen e ajrit në botë, shkruan lajmi.net. Sipas matësve të cilësisë së ajrit...

Vdes njëra nga dy të aksidentuarat në ‘Rrugën B’

Lajmin  e konfirmoi komandanti i Policisë së Trafikut të Prishtinës, Milaim Fejzullahu. “Policia është informuar nga QKUK se rreth orës 22:10 njëra nga të lënduarat...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus