Presidenti Trump i heq certifikatën e sigurisë ish drejtorit të CIA-s,...

“Zoti Brennan kohët e fundit e ka shfrytëzuar statusin e tij të ish zyrtarit të lartë, që ka akses ndaj informacioneve tepër delikate, për...

Vazhdojnë kolonat dhe pritjet disa orëshe në Merdare

Pika më e ngarkuar sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim kufitar vazhdon të jetë Merdara. Kështu, në hyrje pritjet janë të gjata deri në 220 minuta,...

Thaçi thotë se kundërshtarët e korrigjimit të kufijve janë “kamikazë politikë”

Në një intervistë për gazetën Epoka e Re ai ka deklaruar se ata që e kundërshtojnë këtë ide janë kamikazë të fuqishëm politikë. Shefi i...

Arrestohen dy shqiptarë, shkaktuan terror me armë në Francë

Sipas të njëjtit burim, një patrullë policie ishte duke kryer një kontroll pak para orës 23.00 në rrugën “Stalingrad”, kur nga një tjetër rrugë...

Mungesa e konsensusit mes partive mund ta çojë vendin në zgjedhje...

Mospajtimet për dialogun me Serbinë, mund ta çojë në bllokadë politike vendin. Kështu thotë për RTV Dukagjinin profesori i Shkencave Politike, Bekim Baliqi. “Dyshoj se do...

Berisha: Prokurori Blakaj u largua nga Kosova për një jetë më...

Berisha, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “nuk besoj aspak se shkaku i dorëheqjes së tij është ndonjëri nga kërcënimet që...

Katari investon 15 miliardë dollarë në Turqi

Kjo u njoftua pas një takimi midis Emirit të Katarit, Tamim bin Hamad al-Thanit dhe presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Të dy zyrtarët diskutuan...

Zgjidhja Kosovë-Serbi: Cili ishte “Plani i Berlinit” në vitin 2012 që...

Njëri nga bashkëpunëtorët më të afërt të kancelares gjermane që vdiq në vitin 2014, kishte paraqitur një plan për zgjidhjen e problemeve ndërmjet Kosovës...

Kalimi i pragut në referendum, sfidë për Maqedoninë

Njohësit e çështjeve politike thonë se për të qenë i suksesshëm referendumi, sfidë do të jetë arritja e pragut të daljes në votim prej...

Deda: Të arrestohen kërcënuesit e prokurorit Blakaj

Deda, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar pas lajmit për dorëheqjen e Prokurorit, Elez Blakaj, dyshohet se erdhi pas kërcënimeve lidhur me hetimin...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus