U zyrtarizua nga Roma, Nzonzi flet për herë të parë si...

Ai premtoi maksimumin nën fanellën verdhekuqe. Nzonzi u shpreh shumë i lumtur për arritjen e marrëveshjes me verdhekuqët, përcjellë “Lajmi.net”. “Jam shumë i lumtur dhe i...

Lewandowski hesht kritikët, përgjigjet në fushë

Pas paraqitjes gala në ndeshjen e Superkupës, drejtuesit bavarezë u dukën të lehtësuar që polaku është ende në skuadrën e tyre. U përfol gjatë...

Humb edhe në shtëpi, Shkëndija eliminohet nga Salzburgu në kualifikimet për...

Skuadra shqiptare u mposht edhe në ndeshjen e kthimit nga Salzburgu. Austriakët triumfuan në Shkup me rezultat minimal, 1:0. Kësisoj, Salzburgu kualifikohet tutje me rezultat të...

Kryetari i FFK-së tregon nëse hedhja e mjeteve piroteknike pengon licencimin...

Ai gjatë intervistës se tij ka thënë se kjo gjë mund të potencohet në raport, por vetëm do të raportohet për sjelljen e tifozëve. “Pavarësisht...

Spalletti tregon nëse Interi do të transferojë Modriçin

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka folur rreth transferimit të Luka Modric te ekipi zikaltër. Spalletti deklaroi që nuk shpreson më te ky transferim, përcjellë...

Shkunden dritat te emri i stadiumit “Fadil Vokrri”

Për këtë ka reaguar asamblesiti i Vetëvendosjes në Prishtinë, Egzon Azemi, i cili i ka bërë pyetje kryetarit Shpend Ahmeti nëse ky është një...

Carmelo Anthony në Houston Rockets

Carmelo Anthony është zyrtarisht një lojtar i Houston Rockets. Ish-lojtari i Oklahoma City Thunder ka nënshkruar një kontratë një vjeçare ku do të përfitojë...

Eto’o befason tifozët me klubin e ri

Samuel Eto’o i ka dhënë lamtumirën Europës dhe do të vijojë karrierën e tij në vendin pritës të Botërorit 2022, Katar. Sulmuesi kamerunas ka nënshkruar...

Shkëndija pret Salzburgun, gati të tentojë të pamundurën

Shkëndija e Tetovës do të luajë aktin e dytë të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampionëve, teksa në orën 20:15 do të...

Salah vozit me telefon në dorë, Liverpool e paraqet në polici

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah është lajmëruar në polici nga klubi i tij, pasi dyshohet se u xhrua duke përdorur telefonin derisa ishte duke...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus