Qindra llogari të Instagram-it janë rrëmbyer nga hakerët rus

Rastet ku përdoruesit e Instagram janë mbyllur nga llogaritë e tyre po rriten sipas Mashable . Rrjeta është gjithmonë e njëjtë. Përdoruesit kanë vërejtur...

Teknologjia skoceze e baterisë mund të ngarkojë makina elektrike në sekonda

Hulumtuesit skocez në Universitetin e Glasgout kanë zhvilluar një teknologji të re për bateri, që mund të shkurtojë kohë e mbushjes së makinave elektrike...

Volkswagen zëvendëson modelin Passat CC me atë Arteon, veturë e jashtëzakonshme...

Arteon është veturë jashtëzakonisht elegante dhe komode. Ajo do të ketë një motor turbo katër-litërsh me 268 kuaj fuqi. Vetura do të jetë 4×4 duke...

I’u është dobësuar bateria? Ja çfarë duhet të bëni nëse doni...

Është absolutisht normale që porti i mbushjes në celularin tuaj të mbledh pluhur dhe grimca të tjera përgjatë kohës. Por shumë pak njerëz e dinë...

Drejtori i Audi mbetet në paraburgim

Stadler është udhëheqësi më i lartë i grupit Volkswagen që përfundoi prapa grilave për “dizelgate” nga 2015. Ai u arrestua në kuadër të hetimeve në...

Mercedes prezanton gjatë javës që vjen, konceptin e një makine të...

Pebble Beach Car Show që fillon më 26 gusht, do të jetë organizimi ku shumë prodhues do t’i prezantojnë modelet e tyre të fundit,...

Turqia ”bojkoton” pajisjet elektronike amerikane

Gjatë një fjalimi në Ankara presidenti Erdogan u shpreh se do të vihej në zbatim një bojkot kundër produkteve elektronike amerikane. Nëse ata kanë...

Kamera më e mirë në historinë e smartfonëve deri më tani...

Sigurisht, ndër gjërat e para tek një smartfon vjen kamera e fuqishme që ka ose do të ketë, transmeton Lajmi.net Galaxy Note 9, ka një...

Samsung nuk ndalet, së shpejti në treg edhe Galaxy S10 (Video)

Por, kjo nuk është e gjitha, transmeton Lajmi.net Dashamirët dhe përdoruesit e smartfonëve të Samsungut e poashtu edhe adhuruesit e teknologjisë do të kenë mundësi...

Ekranet dëmtojnë fëmijët, ekspertët: Kaq orë lejohet qëndrimi para tyre

Video të shkurtra që tregojnë se si njëri apo tjetri ha duke parë celularin apo ndjekur një film në televizor dhe harron të shikojë...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus