Mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone

Ai vjen në formën e një email-i që duket të jetë nga shërbimi i transmetimit muzikor Spotify dhe pretendon të jetë konfirmim i blerjes. Në...

Çfarë tregon matësi i karburantit përveç sasisë?

Në shumicën e veturave përkrah ikonës së pompës në treguesin e karburantit ka një shigjetë që tregon djathtas ose majtas, po cili është kuptimi...

Misioni që mund të eksplorojë origjinën e Sistemit Diellor

Një mision europiano-japonez hapësinor, pa ekuipazh, i mbiquajtur “BepiColombo”, është nisur për në hapësirë mëngjesin e kësaj të shtune nga territori i Guianës Franceze,...

Raportohen probleme me Google Analytics

Google Analytics është matës vizitash, produkt i Google, që përdoret nga pothuajse të gjitha sajtet në botë. Sipas këtyre raportimeve Analytics nuk po numëron mirë...

Informata të rëndësishme për përdoruesit e iPhone, duhet të keni kujdes

Hakerët janë duke përdorur një mënyrë të re për të vjedhur të dhënat hyrëse në Apple, shkruan rtv21.tv. Emaili i dërguar vjen nga platforma “Spotify”...

Peugeot konfirmon gamën elektrike të makinave sportive

Gama do të ndjekë një linjë tashmë të konfirmuar të hibrideve nga kompania që u prezantuar kohët e fundit në Motor Show të Parisit. Deri...

Disa njësi të iPhone XR janë shitur tashmë

Jo vetëm që telefoni ka një ekran masiv prej 6.5 inç, por përdor një ekran OLED i cili ofron ngjyra më të mira dhe...

Apple do të prezantojë produkte të reja në tetor

Pasi u prezantuan iPhonet e rinj në shtator, tashmë Apple kërkon që më 30 tetor në Nju Jork përsëri të bëj një prezantim të...

Gjermani, urdhërohet tërheqja nga tregu i 73 mijë makinave Opel

Autoriteti “urdhëroi një tërheqje të detyrueshme më 17 tetor” për Opel Insignia, Cascada dhe Zafira që përmbushin standardet e fundit të emetimeve të Euro...

Roboti i Boston Dynamics tregon aftësitë e reja

Mark Raibert, themelues i Boston Dynamics në konferencën e mbajtur kohët e fundit në Madrid prezantoi robotët Atlas, të cilët mund të vrapojnë dhe...
- Advertisement -

T‘Lexuara

N‘Fokus