Pikërisht për këtë arsye, ka dhënë miratimin e tij për mbylljen e negociatave me Milanin dhe nesër pritet të mbërrijë në Itali, për të kryer vizitat mjekësore.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur për një huazim me të drejtë blerjeje për 38 milionë euro vitin e ardhshëm, ndërsa paga vjetore është marrë përsipër nga kuqezinjtë.

Bakayoko do të jetë dhurata e radhës për Gattuson, që pas Higuainit në sulm, Caldarës në mbrojtje dhe Reinës në portë, tani ka edhe një mesfushor cilësor në dispozicion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here