Rasti ka ndodhur në fshatin Polac të Skenderajt më 10 gusht rreth orës 23:30.

Sipas raportit të Policisë, nga i dyshuari është konfiskuar një pistoletë me  gaz, ndërsa në atë lokacion janë gjetur dhe konfiskuar edhe 100 gëzhoja të fishekëve të armës së zjarrit.

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti po trajtohet si armëmbajtje  pa leje dhe përdorim i  armës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here