Korab Shaqiri kishte paralajmëruar se 19 shtatori do të jetë data kur ai do të kurorëzojë më martesë lidhjen e tij gjashtë vjeçare më Lulkaçela Jasharin.

Por duket se gëzimi në familjen e Ilir Shaqirit ka filluar që sot. Të paktën kështu ka njoftuar këngëtarja Mihrije Braha me një fotografi të postuar në “Facebook”. “Sapo ka filluar dasma e Korab Shaqirit”, ka shkruar ajo, njofton “Kosovarja”.

E nën anën tjetër edhe Korabi duket i veshur për bukuri dhe i gatshëm për të u bërë dhëndër.

Kohë më parë Korabi ka deklaruar se nuk e ka në planë të bëj dasmë të madhe, por do të jetë diçka intime dhe vetëm më familjarë dhe miq të tij! /Kosovarja