Raportimin e djeshëm të RTK-së, lidhur me një projekt të kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit për Mitrovicën, sot e ka konfirmuar shefi i grupit të asamblistëve të PDK-së në Mitrovicës, Donjet Bislimi.

Sipas tij, ky projekt është ide e Veselit që në fund të muajit do të propozohet në mbledhjen e asamblesë komunale.

Bislimi thotë se projekti në fjalë ka muaj që po punohet në të dhe nuk ka për që qëllim tensionim të raporteve mes Serbisë e Kosovë lidhur me veriun.

Bislimi është shprehur optimist se të gjitha subjektet politike në Mitrovicë, pozitë e opozitë, do ta përkrahin këtë ide të Veselit, në mënyrë që ky projekt të jetësohet në të dy anët e lumit Ibër./rtk/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here