Si pasojë e rrëshqitjeve, dhjetëra automjete mbetën të bllokuara në dy anët e rrugës që lidh fshatrat Bushtricë dhe Ujmisht.

Përveç rrëshqitjes së dheut nga shpatet e rrugës, reshjet kanë sjellë edhe probleme me çarjen e asfaltit, shkruan Top Channel.

Banorët e zonës pohojnë se aty pranë ndodhet një përrua që ka dalë nga shtrati dhe të gjitha inertet që ka grumbulluar i ka nxjerrë në sipërfaqe të rrugës.

Po ashtu, nga reshjet është çarë edhe tubacioni që ndodhet poshtë asfaltit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here